Acordare burse an scolar 2019-2020 – semestrul 1

In vederea intocmirii dosarului de bursa de performanta sau de merit, va invitam sa consultati calendarul concursurilor eligibile pentru acordarea acestora.

Atentie! Bursele mai sus mentionate se  acorda doar pentru concursurile cuprinse in C.A.E.N. cu finantare M.E.N..

Ordinul de ministru nr. 3.016/2019 aprobă calendarul următoarelor competiții:

• Olimpiadele și concursurile școlare internaționale desfășurate în România și în străinătate la care participă elevi români (anexa nr. 1)
  • Olimpiadele naționale școlare (anexa nr. 2)
  • Activitățile de pregătire și selecție a loturilor naționale pentru participarea la olimpiadele internaționale (anexa nr. 3)
  • Concursurile naționale școlare finanțate de MEN (anexa nr. 4)
  • Concursurile naționale școlare fără finanțare MEN (anexa nr. 5)
  • Concursurile interjudețene/regionale școlare fără finanțare MEN (anexa nr. 6)
  • Activitățile educative naționale finanțate de MEN (anexa nr. 7)
  • Activitățile educative naționale fără finanțare MEN (anexa nr. 8)
  • Activitățile educative regionale și interjudețene fără finanțare MEN (anexa nr. 9)